Lena Ostojić-naša teniska nada

Napornim radom do uspjeha

Lena s osvojenim peharima
Lena je osvojila devet pehara i puno medalja

Tenis sam počela trenirati kada mi je bilo šest godina. Prvo sam se dvoumila između tenisa i nogometa. Jako volim nogomet i dobro ga igram, ali kada sam otišla na prvi trening tenisa, stala na teren i uzela reket, znala sam da je to pravi sport za mene. Nekoliko godina trenirala sam u grupi gdje je bio trener Ivan Škrinjarić. Prema meni je uvijek bio dobar, šalio se, davao mi poticaj  i naučio me osnovna pravila tenisa. No brzo nas je  prestao trenirati  pa je  moju grupu preuzeo drugi trener Mihovil Bognar. On je sa mnom  najviše radio na taktici. Budući da sam trebala puno više trenirati, jer sam željela uspjeti u tenisu, morala sam ponovno promijeniti trenera. Tako sam počela raditi s Davorom Vukelićem. S vremenom sam igrala  puno bolje. Od ovoga trenera naučila sam tehniku izvođenja udaraca: serviranje, forhend, bekend, slajs, top spin, volej…. On je uspio objediniti sve što sam naučila od prethodnih trenera u jednu cjelinu. Da je to bilo dobro, dokazao je to moj prvi turnir na kojem sam osvojila prvo mjesto u srebrnoj grupi  na mastersu (turnir najboljih do 10 godina). Od tada kraja mojim uspjesima nema. Do sada sam osvojila devet pehara i puno medalja. Prvo mjesto   u svojoj kategoriji osvojila sam ove godine u Virovitici  i bila sam presretna. Treniram četiri puta tjedno po dva sata.  Uz to dvaput tjedno imam i kondicijske treninge.  Iako tenis treniram već šest godina, nije mi dosadio.  Moj motiv je: „Treniraj teško da bi se borio lako.“

Na Sportskim igrama mladih Lena je osvojila 3. mjesto

Ove sam godine bila na Sportskim igrama mladih. Sportske igre mladih, najmasovnija su sportsko amaterska manifestacija koja je 2016. godine obilježavala  jubilarnu 20. godišnjicu. Prve Sportske igre mladih organizirane su 1996. godine u Splitu kako bi  omogućile svim osnovcima i srednjoškolcima sudjelovanje u organiziranim sportskim natjecanjima i drugim besplatnim aktivnostima tijekom ljeta. Da bih dospjela na državnu završnicu u Splitu, morala sam proći kvalifikacije u Brodu gdje sam osvojila 1. mjesto. Državna završnica  održana je sredinom kolovoza 2016. u Splitu. Na tim igrama osvojila sam 3. mjesto i zbog toga sam ponosna. I ove ću se godine natjecati i nadati se da ću postići još bolji uspjeh kako bih dospjela ne samo na državnu završnicu nego i na međunarodnu na kojoj sudjeluju mladi iz Srbije i Bosne i Hercegovine.